Mons. dr. Dražena Kutleša, zagrebački nadbiskup imenovao je mons. Antun Sente ml., dekanom Karlovačkog dekanata 18. rujna 2024. godine. Nakon što je dosadašnji dekan preč. Dražen Karačić premješten iz Karlovaca u Zaprešić prestala mu je dekanatska služba u Karlovačkom dekanatu. Uzimajući u obzir prijedloge karlovačkih svećenika Nadbiskup Kutleša imenovao je mons Sentea novim karlovačkim dekanom na mandat od 5 godina. U dekretu imenovanja između ostalog stoji: “Kao nadbiskupski pomoćnik, savjesnim i mudrim obavljanjem dekanske službe, u skladu s općim i krajevnim kanonskim odredbama pomagat ćete Nadbiskupu u upravljanju Nadbiskupijom, a braći svećenicima u njihovom životu i pastoralnom radu.”
Životopis Antuna Sentea
Rođen je u Sekirišću 4. svibnja 1971., župa Sveti Križ Začretje kao osmo od devetero djece oca Slavka i majke Milke, rođene Vrček. Godine 1996. diplomirao je na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Iste je godine po rukama zagrebačkog nadbiskupa kardinala Franje Kuharića u zagrebačkoj katedrali primio svećenički red. Od 1996. do 1999. obnaša službu župnog vikara u župi sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima te u istom svojstvu od 1999. do 2002. u župi Uzvišenja Sv. Križa u Sisku. Na Papinskom sveučilištu Salezijana u Rimu diplomirao je odgojne znanosti, a 2005. godine postiže titulu magistra znanosti iz pastoralne teologije, iz pastorala mladih. Po povratku u Hrvatsku imenovan je nadbiskupskim tajnikom, a od 2006. bio je povjerenik za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije.
U to je vrijeme organiziran velebni susret europske mladeži u Zagrebu „Hodočašće povjerenja na zemlji“ kojemu je Antun u ime Zagrebačke nadbiskupije bio glavni koordinator. Godine 2007. preuzeo je službu župnika Župe Uzvišenja sv. Križa u Sisku s posebnim naglaskom na pripremne radnje za ponovnu uspostavu Sisačke biskupije koja je imenovana 5. prosinca 2009. godine. Proslava uspostave Sisačke biskupije održana je 6. veljače 2010. godine, a Antun je bio potpredsjednik Odbora za proslavu i duša cijelih priprema, kako ga je poslije nazvao sisački biskup Vlado Košić. Nakon osnutka biskupije Antun je uz službu katedralnoga župnika bio i predstojnik Ureda za odnose s javnošću Sisačke biskupije. Na prijedlog biskupa Košića početkom 2012. godine papa Benedikt XVI. uvrstio ga je među svoje kapelane pa Antun otada nosi čast monsinjora.
U sisačkoj je katedralnoj župi osnovao dvadesetak različitih zajednica, a posebnu je pozornost posvećivao djeci i mladima. U njegovo je vrijeme u potpunosti obnovljen župni dvor u kojem je privremeno bio smješten ured i stan sisačkoga biskupa. Sa suradnicima je uredio pročelje sisačke katedrale te se pobrinuo za restauraciju vrijednih predmeta iz riznice sisačke katedrale. Za svoje je djelovanje u Sisku dobio više nagrada Turističke zajednice Siska: „Zlatnu viktoriju“ za izuzetan doprinos promidžbi i boljitku grada Siska 2009. godine, međunarodnu turističku nagradu “Povelja F.E.S.T. 2012.” za izuzetan doprinos organizaciji Susreta hrvatske katoličke mladeži u Sisku te nagradu za zaštitu kulturno-povijesne baštine i suvremeni turizam kontinentalnoga dijela Hrvatske
Od rujna 2012. ponovno je inkardiniran u Zagrebačku nadbiskupiju te je postao župnik Župe sv. Barbare u Zagrebu. Nakon dvije godine župnikovanja kardinal Josip Bozanić imenovao ga je 30. kolovoza 2014. godine rektorom Nacionalnog svetišta svetog Josipa u Karlovcu, župnikom Župe Blažene Djevice Marije Snježne na Dubovcu u Karlovcu. Za vrijeme njegova upravljanja Svetište sve više napreduje, sve više hodočasnika hodočasti svetom Josipu u Karlovaca, među njima i mnoge javnosti poznate osobe. Uredio je dva izdanja molitvenika “Idimo k Josipu”. Neprestano uređuje prostor Nacionalnog svetišta svetog Josipa, a nedavno su postavljeni vitraji i najveći mozaik u Hrvatskoj Josipa Botterija Dinija. Osnovao je u Nacionalnom svetištu svetog Josipa Galeriju “Martin Borković” koja u zadnjih 9 godina godišnje pripremi i otvori dvadesetak izložba. Voditelj je projekta “Hrvatski sveci i blaženici u našem narodu” koji godišnje organizira više od deset izložba diljem Hrvatske o hrvatskim svecima i blaženicima. Okuplja mlade grada Karlovaca u zajednici ZAMAK koji ostvaruju predstave, duhovne sadržaje, knjiška druženja, večeri poezije, međunarodne volonterske akcije i dr.
U svojoj svećeničkoj službi Antun se profilirao i kao vrstan radijski voditelj emisija katoličkoga sadržaja. Djelovao je na više radijskih postaja, osmišljavao je katoličke meditacije za emisiju “Duhovna misao” 1. programa Hrvatskoga radija, te je svake subote uređivao i vodio emisiju “Riječ za tebe” na sisačkom Radio Quirinusu, jedanput mjesečno, svakoga četvrtog ponedjeljaka na Radio Mariji 10 je godina vodi emisiju „Odgoj za ideale“; tri je godine svakog četvrtka na Radio Sljemenu bio gost urednik emisije: “Ovjera – o vjeri u praksi”. Trenutno vodi i uređuje: svake nedjelje uživo već 25 godinu vodi emisiju “Svjetiljka u noći” na Hrvatskom katoličkom radiju; svake srijede već 7 godina na Laudato TV vodi i uređuje emisiju “Prozor svetog Josipa”, svakog ponedjeljka na Radio Sljemenu uređuje duhovnu meditaciju “Hvaljen Isus i Marija”. Često je gost komentator na HRT-u. Bio je glavni i odgovorni urednik lista katedralne župe u Sisku „Križ ljubavi“ te prvi i glavni urednik Službenog vjesnika Sisačke biskupije. Uredio je i objavio više izdanja molitvenika “Idimo k Josipu”. Objavio je knjižicu „Putovanje s Križem“ i “Putovanjem s križem do otvaranja neba” te uredio dva izdanja „Voxs“, vodič za mlade katolike i studente grada Zagreba. Uredio je dvije male monografije: 60 godina Kćeri Božje ljubavi u Karlovcu i 160 godina dubovačkih orgulja. Trenutno je glavni urednik Glasnika svetog Josipa i časopisa Karlovačkog dekanata “Župni list”
Osobno. Poznat je kao radoholičar i time se ponosi. Voli svoje rodne zagorske brege, rado pođe na rodnu zagorsku grudu, voli zagorsku glazbu i svakog četvrtak slavi misu za i s sestrama karmelićankama, najstrožem ženskom redu u Hrvatskoj, već punih dvanaest godina.